Canon C-LOG-and-Film-Profilleri

Canon C-LOG-and-Film-Profilleri

EOSHD C-LOG ve Film Profilleri Paketi artık tüm Canon DSLR’lerde hem video hem de fotoğraf modunda çalışıyor.

Canon 1D C cihazımı geliştirme kamerası olarak kullanarak tasarlanan EOSHD Film Profilleri paketi, daha önce onsuz kameralara “Canon LOG” u ve bir dizi film simülasyon modunu yükler. 5D Mark IV, 6D Mark II, EOS R, EOS M50, 5D Mark III, 1D X Mark II ve Rebel serisi gibi tüm Canon DSLR’lerle uyumludur.

 

EOSHD C-LOG ve Film Profilleri Paketi ile tanışın

EOSHD C-LOG (Custom-LOG), dinamik aralığı genişletmek ve resmi “Canon LOG” olmadan Canon DSLR’lere benzer bir özellik kazandırmak için tasarlanmıştır. C-LOG ile profesyonel bir LOG renk derecelendirme iş akışı elde edersiniz. C-LOG, Canon LOG ve diğer hazır ayarlar için tasarlanan LUT’ları kullanabilmenizi sağlar. Artık sınırsız bir görünüm yelpazesine ve oynamak için daha dinamik bir aralığa sahipsiniz.

  • 1. EOSHD C-LOG (Özel LOG)

 

C-LOG (Özel LOG) gölgelerdeki dinamik aralığı, Canon LOG’unkiyle mümkün olduğunca yakın olacak şekilde büyük ölçüde genişletir. Bu, vurguları açığa çıkarabileceğiniz ve videolarınızın dinamik aralığını en üst düzeye çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Bu resmi bir Canon LOG profili değil, ancak performans farkı minimum. 1D C’deki EOSHD C-LOG Resim Profilini ince ayar yapıyordum, böylece diğer tüm Canon DSLR’ler de bundan yararlanabilir. Tek fark, resmi Canon 1D C LOG modunun vurgularda biraz daha fazla serbestliğe sahip olmasıdır, ancak bunlar ÇOK benzerdir!

Anlaşmada, Canon DSLR serisinin mükemmel rengini ve cilt tonlarını en üst düzeye çıkarmak için bir dizi film simülasyon modu da var. Postta derecelendirmeye gerek yoktur.

Canon, mevcut en hoş renk bilimine sahip, ancak fabrika varsayılan resim stilleri her zaman çok muhafazakar ve oldukça benzerdi.

Bunlar, hem JPEG fotoğraflarda hem de video modunda (4K / 1080p / 720p) doğrudan karttan daha ilginç ve çağdaş bir görünüm sağlar –

  • 2. EOSHD Scarlett  (gümüş siyahlar ve yumuşak film benzeri bir doku ancak canlı, zengin renkler)
  • 3. EOSHD Chrome (drama, korku, bilimkurgu için karamsar doygunluğu olmayan sinema görünüm)
  • 4. EOSHD Mono-Adams (yüksek kontrastlı siyah ve beyaz, manzara ve şehir manzaralarına drama ekliyor)
  • 5. EOSHD Monokrom (portreler ve 1960’ların klasik İtalyan sinema stili için düşük kontrastlı siyah beyaz)

Ayrıca en genel cilt tonlarını ortaya çıkarmak için bir profil oluşturdum, genel kontrastı azaltmadan yüzlere sağlıklı bir canlılık kazandırdım.

  • 6. EOSHD Canlı SkinTone  (canlı renk, görüntüye elektrik, cilde genel canlılık)

Son olarak, çok yönlü çekim için birkaç genel amaçlı film görünümü vardır.

  • 7. EOSHD Cinema 1  (en yüksek kontrast ve doygunluk)
  • 8. EOSHD Cinema 2 (yükseltilmiş siyah seviyesi ancak yüksek kontrastı korur)
  • 9. EOSHD Cinema 3 (normal doygunluk ve kontrast)
  • 10. EOSHD Cinema 4  (çok yönlü ve daha az stilize edilmiş film, çok yönlü sinema için)

C-LOG! Dahil toplam 10 profiliniz var!

Soldan sağa – EOSHD C-LOG, Canon Monochrome, EOSHD Scarlett ve Canon Standard

Ayrıca JPEG fotoğraflar / timelapses için de çalışır!

Aşağıda, Canon Standard (solda) / EOSHD Canlı Cilt Tonları (sağda):

C-LOG ve tüm EOSHD Film Profilleri hem video hem de fotoğraf modunda çalışır .

Tıpkı 1D C’deki Canon LOG gibi, EOSHD Resim Profilleri ham sensör verilerine uygulanır ve tüm ISO’larda herhangi bir Canon DSLR’de çalışır .

C-LOG dahil olmak üzere EOSHD profilleri, kameradaki özel resim profili yuvalarından herhangi birine atanabilir.

Başka neler var?

İndirme ayrıca EOSHD C-LOG ve Canon LOG çekimlerine çeşitli hızlı bakışları uygulamak için bir başlangıç ​​paketi olan EOSHD CINE LUT’lar içerir.

C-LOG’u ve tüm profilleri kameranıza yüklemek için takip edilmesi kolay bir kılavuz dahildir. Profiller, ücretsiz Canon EOS Yardımcı Programı kullanılarak USB aracılığıyla Canon DSLR’nize yüklenir. Uygulama için bir indirme bağlantısı (PC ve Mac) talimatlarda verilmiştir.

Ayrıca kılavuz, her bir Film Profilinin özelliklerini ve C-LOG pozlama ipuçlarını açıklamaktadır.

Umarım renk ve kamera dünyasına katkımdan zevk alırsınız! 1D X Mark II veya 5D Mark IV kullanıcısıysanız veya kamera içi codec’in rahatlığıyla çekim yapmak isteyen herhangi bir Canon DSLR kullanıcısıysanız, lütfen bu profilleri deneyin ve sonuçlarınızı forumda burada yayınlayın ! Geri bildirimlerinizi duymak, resimlerinizi görmek ve sonuçlar hakkında sohbet etmek isterim!

C-LOG içeren tam paketi buradan indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir